Yan Etkileri
Hayvanlar üzerinde yapılan araştırmalar hamilelik döneminde sarı kantaron kullanımının doğum kusurlarına yol açabileceği yönünde sonuçlara sahiptir. Bu nedenle gebelik ve emzirme döneminde kullanılmamalıdır. Sarı kantaron kullanan anne sütüyle beslenen bebeklerde kolik, uyku hali ve halsizlik görülebilir. Hamile kalmaya çalışıyorsanız sarı kantaron kullanmayın.

Hiperaktivite bozuklu ya da dikkat eksikliği yaşayanlar belirtilerin daha da kötüleşmemesi için sarı kantaron kullanmamalıdır. Depresyon ve mani döngüsünde bulanan bipolar bozukluk hastaları sarı kantaron kullanmamalıdır. Sarı kantaron bu döngü süresini kısaltabilir. Sarı kantaron şizofren hastalarında psikoza neden olabilir.

Bitki Alzheimer hastalarında demansa katkıda bulunabileceği için kullanılmamalıdır.

Yan Etkileri

Anestezi kullanılacak cerrahi bir müdahale geçirecekseniz 2 hafta öncesinden sarı kantaron kullanmayı bırakmalısınız.

Sarı kantaronun yan etkileri genellikle hafiftir ve mide rahatsızlığı, ürtiker veya diğer deri döküntüleri, yorgunluk, huzursuzluk, baş ağrısı, ağız kuruluğu, baş dönmesi ya da akıl karışıklığı olarak görülebilir.

Sarı kantaron antidepresan, kan inceltici, oral kontraseptif, tansiyon ilaçları ve astım ilaçları ile birlikte kullanılmamalıdır.

Sarı kantaron ve diğer bitkilerin sağlığa yararlarının yanı sıra yan etkileri de kuvvetli olabilir. Bu nedenle sağlığınızda olumsuzluklar hissediyorsanız kullanımı hemen durdurun ve doktorunuza danışın.

Yayınlanma Tarihi : 25.01.2013 06:56:55

Yan Etkileri Yorumları
İsminiz 
Yorumunuz 
Güvenlik 
 Kırmızı renk ile yazılan sayıyı girin
   

9 Yorum Yapılmış "Yan Etkileri"

mustafa

Cevap Sayısı: 0
ışınlara karşı duyarlı yapıyormuş röntgen veya çekminde bir sıkıntı oluşur mu ve diş için anestezik işlemlerde sakıncası olur mu

2016-11-08 / Kullanıcı oyu: 4,5

halil

Cevap Sayısı: 0
kulanmaya başladıktan 2 gün sonra baş dönmesi ve mide ağrısı yaptı...sanırım kullanım miktarı bünyeye ve ten rengine göre değişiyor..ben beyaz tenliyim ve en çok hassasiyet açık tenlilerde oluyormuş..günde yarım çay bardağına su ilave ederek sabah akşam içiyordum..sadece akşamları yatarken alıp bir de öyle deneyeceğim...sıkıntı anında LA İLAHE İLLA ENTE SUBHANEKE İNNİ KÜTÜ MİNEZZALİMİN duasını okumanızı tavsiye ederim çok faydasını gördüm

2014-12-24 / Kullanıcı oyu: 4,5

serpil

Cevap Sayısı: 0
yuzume surdum ve gözume dokundum ellerımı yıkamama fırsat kalmadan .smdı gozum kanlandı cok korkuorm varmıdır bunun zararı gözume:)

2014-12-02 / Kullanıcı oyu: 4,5

selin

Cevap Sayısı: 2
dün ilk defa aldım. yarım çay kaşığı tüketilir yazıyordu bir yerde ben de yarım çay kaşığı içtim. reflüye iyi geldiği yazıyordu ve hakkaten bugün hiç reflü sıkıntısı çekmedim ama dün içtikten hemen sonra ağlama krizlerine girdim ve ağlamaktan uyuyamadım. çok eski bir konuyu kafama takıp iyice kafayı yedim. uyku ilacı almama rağmen uyuyamadım. kantaron bana iyi gelmedi sanıyorum.

2014-11-18 / Kullanıcı oyu: 4,5

acal

Cevap Sayısı: 0
yabancı sitelerde epilepsi nöbet sayısını arttırabildiği veya şiddetlendirebildiğine dair bilgiler var.

2014-11-16 / Kullanıcı oyu: 4,5

SEMA OKUTGEN

Cevap Sayısı: 0
Faydaları ile Zararları arasında bir çelişki yok mu sizce?Hafif deprosyanda kullanılır diyorsunuz,bir yandan da deprosyan mani döngüsünde bulunanlar kullanmamalıdır diyorsunuz?Deprasyon az olunca kullanılır çok olunca zararlıdır mı demek bu?Nereceden anlayacağız deprosyan oranımızı???

2014-08-12 / Kullanıcı oyu: 4,5

ziyaretçi

Cevap Sayısı: 0
merhaba, bacağımda izler olduğu için işe yarar diye dün kantaron yağı kullanmaya başladım, içmedim ama cildime masaj yaparak yedirdim. bu sabah da greyfurt yağı sürmüştüm, ama arada yıkanmıştım yani 2 yağı karıştırmamaya dikkat ettim. dilimin sol yanında karaciğer parçası gibi, kabarık koyu kahverengi bir şey oluştu. açıkçası hücre farklılaşmasına sebebiyet verdi diye korkuyorum, 2 gün bekleyeceğim eğer geçmezse doktora görüneceğim, normal beslenme dışında herhangi bir takviye kullanmamaya karar verdim, yediğimiz sürdüğümüz herhangi birşeyin bir diğeriyle etkileşime girip girmeyeceğini bilemiyoruz

2014-08-02 / Kullanıcı oyu: 4,5

hülya

Cevap Sayısı: 2
spordan yarım saat önce alınan aynı bu tip bir ilaçla aldım ayrıca tansiyon ilacıda kullanıyorum.ağlama krizine giriyorum,daha karamsar olmaya başladım acaba yanlış bir kullanımmı yapıyorum günde 1 adet kullanıyorum

2014-04-08 / Kullanıcı oyu: 4,5

Admin

Cevap Sayısı: 1
Yan Etkileri hakkında siz ne düşünüyorsunuz. Lütfen düşüncelerinizi bizimle ve diğer kullanıcılar ile paylaşın, Yan Etkileri konusunu geliştirmemize ve en doğru bilgileri sunmamıza yardımcı olun.

2013-01-28 / Kullanıcı oyu: 4,5

#Gizlilik İlkeleri | Güvenlik İlkeleri | İletişim | Site Haritası |RSS Kaynağı| Yardım Forumları

Kantaron, Sitede yer alan grafiklerin tüm hakları saklıdır. Kopyalayanlar hakkında yasal işlem yapılacaktır. Sitede yer alan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlı olup, kullanımına, uygulanmasına, satın alınmasına, delil gösterilmesine veya tavsiye edilmesine aracılık etmez. Sitemizdeki bilgiler, hiç bir zaman kesin bilgi kaynağı olmayıp, kullanıcılar tarafından eklenmiştir veya yorumlanmıştır. buradaki bilgiler sitemizin asıl görüşlerini içermeyebileceği gibi hiçbir taahhüt ve tavsiye yerine de geçmez.

DMCA.com

Temmuz - 2018