Kantaron Sabunu Özellikleri ve Faydaları Nelerdir?
15 Mayıs 2024

Kantaron Sabunu Özellikleri ve Faydaları Nelerdir?

Kantaron sabunu, yüzyıllardır insanlar tarafından kullanılan ve cilde ve birçok sağlık sorunlarına iyi geldiği bilim adamları tarafından yapılan araştırmalarla ispatlanmıştır. Vücuda hem dahili olarak hem de haricen kullanılabilir. Kantaron çiçeği ılıman iklimin hüküm sürdüğü bölgelerde özellikle ovalarda ve yeşilliğin bol olduğu bayırlarda sıkça bulunabilir. İlkbaharla birlikte yeşeren sarı kantaron çiçekleri kışa kadar sürekli açan şifa kaynaklarıdır. Kantaron çiçek ve köklerinden elde edilen kantaron sabunları da haricen cilde, dahilen de iç organlara iyi gelmektedir.

Kantaron Sabununun Faydaları Nelerdir?
 • Kantaron sabunu hem cilde iyi gelir hem de sağlık açısından oldukça faydalıdır. Antiseptik özelliği olan kantaron sabunu, kanamayı durdurur, yarayı iyileştirir ve enfeksiyonu giderir.
 • Haricen kullanılan kantaron sabunun hücre yenileyici özelliği sayesinde özellikle yara ve yanıklarda oldukça etkilidir.
 • Damar büzücü ve mikrop öldürücü özelliği yapılan bilimsel deneylerle de ispatlanmıştır.
 • Trafik kazalarında meydana gelen iç kanamalarda dahilen sürülür. Damar büzücü özelliğinin etkisiyle kanamaları durdurur. Hematomlarda cilde haricen sürülerek masaj yapılır.
 • Pürüzsüz bir cilt için bakım kremi yağı olarak kullanılır ve cilt lekelerine iyi gelir.
 • Kantaron yağı özellikle bebeklerin pişiklerine uygulandığında pişikleri tedavi eder. Yine bebeklerde gaz sancısını azalttığı için spazm durumunda bebeğin karnına sürerek masaj yapıldığı taktirde gaz sancısını geçirir.
 • Sırt ağrılarında veya romatizmal hastalıklarda hasta olan bölgeye sürülerek masaj yapılması kişiyi oldukça rahatlatacaktır. Sırt ve romatizmal hastalıklarda kullanılacağız zaman 1/10 oranında kekik yağı ilave edilmesi daha etkili bir sonuç verecektir. Hatta bu masaja devam ettiğiniz sürece hastalıktan tamamen kurtulduğunuzu göreceksiniz.
 • Dahilen kullanımlarda kan şekeri olan kişilerin şekerinin düzene girmesinde fayda sağlamaktadır.
 • Kantaron sabununun hem dahilen hem de haricen uygulanmasıyla varis ağrılarının azalacağını hem de varisin yavaş yavaş ortadan kalkacağını göreceksiniz.
 • Mide ülserinde, kramplarında ve gastritte dahilen kullanılmasının faydası vardır.
 • Kantaron sabunu ile ayaklarını yıkamaya devam edenler ısınmayan ayaklarının ısındığını görecekler. Bazı kişiler yaz kış ayaklarını ısıtamaz. Bu kişiler için bu yöntem oldukça iyi bir çözümdür.
Kantaron yağının dahilen kullanımında günde bir tatlı kaşığından fazla kullanılması uygun değildir. Haricen (Sabun olarak) kullanımında ise eller yıkanarak sabunlu ellerle yaralı veya ağrıyan yerler masaj yapılır. Kantaron sabunu 2-3 sene boyunca tazeliğini korur.

Sizden Gelen Sorular / Yorumlar

soru

Ayşegül

04 Mayıs 2024 Cumartesi

Kullandım güzel fiyat nedir sizde

Cevap yaz
1. Cevap
cevap

Admin

Bizim fiyatlarımız çok uygun, detaylı bilgi için lütfen mesaj atın.

Soru Sor / Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Haber Bülteni

Popüler İçerik

Mavi Kantaronun Faydaları Nelerdir?

Mavi Kantaronun Faydaları Nelerdir?

Sarı Kantaron Faydaları ve Özellikleri

Sarı Kantaron Faydaları ve Özellikleri

Ozonlanmış Kantaron Yağı Faydaları ve Kullanımı

Ozonlanmış Kantaron Yağı Faydaları ve Kullanımı

Sarı Kantaron Çayı Nasıl Hazırlanır?

Sarı Kantaron Çayı Nasıl Hazırlanır?

Kantaron Yağının Faydaları Nelerdir?

Kantaron Yağının Faydaları Nelerdir?